Porfida, ballo në Versajë

L1,000

nga Mira Meksi

Kategoritë: , SKU: 9789995687908 Etiketë:

Përshkrimi

Në vigjilje të fundmijëvjeçarit që lamë pas, Shqipëria totalitare, e kruspullosur në vetvete, i përngjan një çmendine; ndërkohë që çmendina e vërtetë, e cila mban të ngujuar elementët më të rrezikshëm për ideologjinë sunduese, shndërrohet në paradhomën që përgatit rininë për botën e lirë, nëpërmjet një Balloje dhe në vazhdën e një parfumi…