Frosina e Janinës

L1,000

nga Mira Meksi

Kategoritë: , SKU: 9789995687892 Etiketë:

Përshkrimi

Në thelb të romanit qëndron historia e një dashurie të penguar: dashuria jashtë-martesore mes Frosinës, mbesës së peshkopit të Janinës, dhe Muktar Pashait, birit të Ali Pashë Tepelenës, tiranit të tmerrshëm të Janinës së shekullit XVIII…

Informacion shtesë

ISBN:

978-99956-87-89-2

Libërlidhja:

E fortë